Informācija presei

Tapusi unikāla izstāde par Armijas ekonomiskā veikala – „Galerijas Centrs” vēsturi

Savlaicīgi gatavojoties „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” norisei, tirdzniecības centra „Galerija Centrs” vēsturiskajās kāpnēs atklāta unikāla fotoizstāde, kas veltīta „Galerija Centrs” tapšanas vēsturei un attīstībai, sākot no Armijas ekonomiskā veikala un ilggadējā Universālveikala „Centrs” līdz pat mūsdienām. Izstādi atzinīgi novērtējuši gan Latvijas vēstures un kultūras eksperti, gan valsts amatpersonas – kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.

„Linstow Center Management” Tirdzniecības centru komercdirektore Evija Majevska stāsta: „Šis ir unikāls projekts, kas tapis „Galerijai Centrs” sadarbojoties ar Latvijas muzejiem, fondiem un arhīviem. „Galerija Centrs” ir vēsturiski nozīmīga ēka, kas vairākkārt starptautiski novērtēta kā izcils dizaina objekts un viens no veiksmīgākajiem tirdzniecības centriem Eiropā. Tādēļ mums ir jo īpaši svarīgi, lai līdz ar ēkas attīstību tiktu godāts arī tās vēsturiskais mantojums. Šī unikālā foto izstāde tika radīta, lai ikvienam būtu iespēja uzzināt, kā no Armijas ekonomiskā veikala pirmsākumiem līdz pat mūsdienām ēka ir saglabājusi savu Rīgas sabiedriskās dzīves simbola statusu.”

Izstāde veidota kā foto stāts par vienu no nozīmīgākajiem Rīgas tirdzniecības objektiem, kura vēsture, „tirdzniecības nervs”, sniedzas līdz pat 13. gs, kad pašreizējā t/c „Galerijas Centrs” vietā tecēja Rīdzenes upīte, uz kuras jau tolaik norisinājās aktīva tirgošanās.

Gadu gaitā šī vieta kļuvusi par vienu no galvaspilsētas vizītkartēm. Atbalstot „Galerija Centrs” vēsturisko vērtību saglabāšanu, ir restaurētas picērijas „Čili Pica” telpas. Interjerā ir izmantotas AEV ēkas trīsdesmitajos gados valdošais neoeklektisma stils, saglabājot ordera arhitektūras elementus.

Četros centra stāvos apskatāmas 63 nozīmīgas fotofiksācijas no ”Galerijas Centrs” 73 gadus ilgās vēstures, kas līdz šim atradušās personīgos un valsts arhīvos. Izstādē redzamas fotogrāfijas, sākot no ēkas pamatakmens ielikšanas, kurā piedalījās Latvijas Valsts un Ministru prezidents Kārlis Ulmanis un veikala arhitekts Artūrs Galindoms, līdz pat mūsdienām, ļaujot izsekot „Galerijas Centrs” attīstībai cauri gadu desmitiem.

“Atbalstu un kā kultūras ministre esmu pateicīga par ikvienu privātu iniciatīvu, kas sabiedrības apskatei nodod kādu daļu no Latvijas vēsturiskā un kultūras mantojuma. Tas viss veido mūsu nacionālās identitātes pamatu ar ko varam lepoties un konkurēt pasaules telpā,” izstādi vērtē  kultūras ministre Žaneta Jaunzeme – Grende.

„Rīgā, gatavojoties Eiropas kultūras galvaspilsētai 2014. gadā, radošu līdzdalību meklē ne tikai mākslinieki, bet arī uzņēmumi. T/c “Galerija Centrs” apskatāmā izstāde izceļ ne vien mūsu bagātīgo kulturvēsturisko mantojumu, bet stāsta arī par sabiedriskās dzīves kultūru Rīgā. Ir apsveicami, ka „Linstow Center Management” ir atraduši iespēju izcelt gaismā un parādīt visiem šādas unikālas fotogrāfijas,” komentē Nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja  Diāna Čivle.

gc-vestures-izstade-lietiska-diena

Citas ziņas

T/c Origo un biznesa centram Origo One nosvinēti Spāru svētki

T/p Alfa jaunajai piebūves ēkai Spāru svētki

FOTO: T/p Alfa Spāru svētki

Rādīt visas (20)

Foto: Ülemiste tirdzniecības centra paplašināšanas laika kapsulas iemūrēšana

Norvēģu nekustamo īpašumu uzņēmuma Linstow attīstītais Ülemiste tirdzniecības centrs Igaunijā nākamā gada jūnijā kļūs par lielāko iepirkšanās centru Baltijas valstīs

Atklāj viena no vērienīgākajiem investīciju projektiem – t/c Origo un biznesa centra Origo One – būvdarbus ar kopējo ieguldījumu 70 miljonu eiro apmērā

ORIGO un ORIGO ONE kapsulas iemūrēšanas ceremonija

Norvēģu nekustamo īpašumu uzņēmums Linstow uzsāk Igaunijas lielākajā tirdzniecības centrā Ülemiste paplašināšanas darbus

Ülemiste paplašināšanas projekta digitālais buklets

Origo paplašināšanas projekta digitālais buklets

Origo paplašināšanas projekta video prezentācija

Ar krāšņu balonu salūtu svinīgi atklāta t/p “Alfa” paplašināšanās

Linstow Center Management un Multi Corporation uzsācis tirdzniecības parka „Alfa” paplašināšanās projektu ar kopējām investīcijām 55 miljonu eiro apmērā

Šonedēļ uzsākta Origo biznesa centra būvlaukuma sagatavošana

RTU Dizaina fabrikas projekti saņem vairāk nekā 14,5 tūkstošus eiro “Innovation LCM 20” ietvaros

Nīderlandiešu mākslinieka Gija van Bona mehāniskā instalācija “Skryf” pie tirdzniecības centra “Origo” mūsdienu kultūras forumā “Baltā nakts”

Linstow Center Management attīstītais t/c Ülemiste ieguvis pirmo vietu starptautiskā konkursā

Linstow Center Management tirdzniecības centros energoresursu patēriņš samazinājies gandrīz uz pusi

Galactico ziedojumu projektā Labdarības siena savāktie līdzekļi palīdzējuši īstenot piecas labdarības ieceres

Galactico ziedojumu projektā Labdarības siena savāktie līdzekļi palīdzējuši īstenot piecas labdarības ieceres

"Linstow Center Management” – pieredzējis un inovatīvs Baltijas tirdzniecības centru industrijas līderis

Uzzināt vairāk