Linstow Center Management

Vīzija: Būt jūsu izvēlētajam partnerim, kurš piedāvā inovatīvus risinājumus tirdzniecības centru attīstībā un apsaimniekošanā Baltijas valstīs.

Attīstītājs

Uzņēmums „Linstow” savu darbību Latvijā sāka 1996. gadā. Pa šo laiku uzņēmums ir ieguvis nevainojamu reputāciju kā pieredzējis un panākumiem bagāts tirdzniecības centru attīstītājs Baltijas valstīs. Latvijā „Linstow” ir atvēris piecus tirdzniecības centrus: „Alfa”, „Mols”, „Galerija Centrs”, „Origo” un „Dole”. Tas ir attīstījis arī tirdzniecības centru „Minska” Rīgā, kā arī lielāko tirdzniecības centru Igaunijā – „Ülemiste”.

Lasīt vairāk

Ilggadēja pieredze tirdzniecības centru veidošanā un attīstīšanā ir noslīpējusi „LCM” profesionalitāti līdz līmenim, kurā uzņēmums kā pirmais ievieš inovatīvus risinājumus nozarē un nosaka izcilības kritērijus tirdzniecības centru dibināšanas un uzlabošanas jomā.

Pārvaldītājs

Lai ilgstoši gūtu panākumus mazumtirdzniecības nekustamo īpašumu pārvaldībā, vajadzīga profesionalitāte un dziļa izpratne gan par savām iespējām, gan tirgus specifiku. Tikai tā var likt pamatus ilgtermiņa izaugsmei un attīstībai, kas sniegs ilgtspējīgu investīciju atdevi. Lielā pieredze un vēlēšanās ieviest augstākos standartus nozarē liek uzņēmumam pievērst lielu uzmanību tam, lai gan esošie tirdzniecības centri, gan jaunie projekti tiktu profesionāli pārvaldīti; lai tie būtu droši un pircējam draudzīgi.

Lasīt vairāk

Vēsture

1996

Pirmais „Linstow” mazumtirdzniecības darījumu attīstības projekts bija „Dole”, pie kuras darbs tika sākts 1996. gadā un pabeigts 1997. gada februārī. Latvijas tirgus attīstības kontekstā „Dole” bija pagrieziena punkts, jo piedāvāja pircējiem vietējo un Norvēģijas veikalu kombināciju modernā mazumtirdzniecības vidē. Nav pārsteigums, ka „Dole” ieguva ārkārtīgi lielu popularitāti pircēju vidū, kuri uz tirdzniecības centru plūda aumaļām, lai izbaudītu Baltijas valstīs absolūti jaunu mazumtirdzniecības koncepciju. Šie panākumi iedvesmoja „Linstow” attīstīt citus īpašumus Baltijas galvaspilsētās.

1997

1997. gada beigās „Linstow” kļuva par aktīvu nekustamā īpašuma tirgus dalībnieku Baltijas reģionā. Pēc vietējā nekustamo īpašumu uzņēmuma SIA „Varner Hakon Invest” 50% akciju iegādes „Linstow” sāka veidot tirdzniecības centru tīklu Rīgā.

1997

1997. gada janvārī kompānija uzņēmās Rīgas Vidzemes priekšpilsētā esošā tirdzniecības centra „Minska” attīstīšanu. Pēc renovācijas tas tika atvērts apmeklētājiem tā paša gada augustā.

1997. gada sākumā uzņēmums iegādājās arī tirdzniecības centru „Mols”, kurš tolaik joprojām bija izstrādes stadijā. Pirmos pircējus „Mols” sveica 1998. gada septembrī, kas izvērtās par īstu veiksmes stāstu. Pavisam drīz „Mols” tika paplašināts, atkārtoti verot durvis 2002. gada novembrī.

1997. gada decembrī „Linstow” uzsāka projektu attīstību universālveikalā „Centrs” Vecrīgā, iegādājoties lielāko daļu tā akciju no īpašnieka – akciju sabiedrības „Universālveikals Centrs”, kas bija nodots privatizācijai. „Linstow” atjaunoja šo tirdzniecības centru pašā Vecrīgas sirdī, kur tas vienmēr bija bijis populārs pircēju galamērķis. Pēc rekonstrukcijas pirmie divi stāvi vēra durvis pircējiem jau 1997. gada decembrī, pārējie tika atvērti 1998. gada maijā.

1998

1998. gadā „Linstow” uzsāka divus lielus tirdzniecības centru attīstīšanas projektus Rīgā – „Alfa” un „Origo”. Turklāt LCM pilnībā atjaunoja arī pilsētas ainavā iezīmīgus objektus, kas bija neatņemama „Origo” projekta sastāvdaļa, tostarp vēsturisko Stacijas pulksteni pie Centrālās stacijas, kā arī Stacijas laukumu.

2001

2001. gada jūnijā tika atvērts tirdzniecības centrs „Alfa”.

2003

2003. gada jūnijā pircējiem durvis vēra tirdzniecības centrs „Origo”.

2004

Pēc būtiskas nekustamo īpašumu bāzes izveides Rīgā, kas bija viens no uzņēmuma stratēģiskajiem mērķiem, „Linstow” paplašināja savu darbību arī kaimiņvalsts Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. 2004. gada aprīlī „Linstow” ar vērienu pieteica sevi Igaunijā, atverot valstī lielāko tirdzniecības centru „Ülemiste”. Turpinot īstenot uzņēmuma augošās ambīcijas, 2004. gada oktobrī tika pabeigta tirdzniecības centra „Alfa” paplašināšana.

2006

2006. gadā „Linstow” ideja atjaunot universālveikalu „Centrs” tika īstenota, izstrādājot ambiciozu rekonstrukcijas un paplašināšanas projektu. Tika radīta pavisam cita koncepcija, kā rezultātā īpašums tika pārdēvēts par „Galeriju Centrs”, liekot pamatu arī jauna zīmola – GC – tapšanai. Jaunais paplašinātais tirdzniecības centrs pircējiem vēra durvis 2006. gada augustā.

2014

Pēc rekonstrukcijas Tallinā 2014. gada 23. oktobrī atklāj tirdzniecības centru Ülemiste. Centra rekonstrukcijā, kas ilga no 2013.gada septembra līdz šī 2014. oktobrim, Linstow ieguldīja 40 miljonus eiro. Pēc rekonstrukcijas līdzšinējā tirdzniecības centra platība (GBA) ir divkāršota — no 49 700 kv.m. uz 92 500 kv.m., un līdzšinējo 160 veikalu vietā, tagad ir iespēja apmeklēt 210 dažādus veikalus, kafejnīcas un restorānus.

2014+

„Linstow Center Management” ilgtermiņa mērķis ir stiprināt savas kā vadošā tirdzniecības centru attīstītāja un pārvaldītāja pozīcijas Baltijas valstīs. AS „Linstow” patlaban ir galvenais ārzemju investors Baltijas valstu mazumtirdzniecības sektorā – kopējais investīciju apjoms šajā reģionā pārsniedz 700 miljonus eiro.

Menedžments

Īpašnieki

„Linstow” ir viena no vadošajām Norvēģijas nekustamo īpašumu kompānijām, kas darbojas gan Norvēģijā, gan ārzemēs, un patlaban pieder uzņēmumu grupai „AWilhelmsen Group”. Šī grupa darbojas dažādos sektoros, tostarp kruīzu industrijā, finanšu investīcijās, kravas pārvadājumos un mazumtirdzniecībā.

Lasīt vairāk

„Linstow” savu darbību Baltijas valstīs sāka 1997. gadā. Pa šo laiku uzņēmums ir stabili kļuvis par vadošo tirdzniecības centru attīstītāju reģionā. Par panākumiem liecina pieci Latvijā izveidoti tirdzniecības centri un viens no lielākajiem tirdzniecības centriem Igaunijā – „Ülemiste”. „Linstow” grupas kopējās investīcijas reģionā pārsniedz 400 miljonus eiro.

„Linstow” grupas tirdzniecības centrus Latvijā pārvalda tā meitasuzņēmums „Linstow Center Management”.

„Linstow” strādā 1200 darbinieki. Tā galvenais birojs ar 22 darbiniekiem atrodas Hjuvholmenē (Tjuvholmen) Oslo, Norvēģijā „Linstow” ir augošs uzņēmums un mūsdienu tirgū saskata lielas iespējas uzņēmējdarbības attīstīšanai. Patlaban uzņēmums ir sācis vairākus interesantus projektus.

Tirzniecības centru portfolio

Jaunie projekti

T/c „Origo” paplašināšanas projekts

Origo One

Brīvības gatve 382 / Šmerļa iela 1

Linstow ziņas un jaunumi

T/c Origo pirmo reizi Latvijā ievieš unikālu dāvanu karti no pārstrādātiem materiāliem

Linstow Center Management dažādos savu biznesa stratēģiju Latvijā

Vērienīgais Origo paplašināšanas projekts tuvojas noslēgumam; atvērta rekonstruētā t/c Origo ēka

Preses relīzes »