T/c „Origo” paplašināšanas un rekonstrukcijas projekts

Tirdzniecības centrs „Origo” un Rīgas Centrālā stacija ir kļuvuši par galveno galvaspilsētas transporta mezglu un populāru tirdzniecības kvartālu, kas piesaista lielu apmeklētāju skaitu un paver jaunas iespējas attīstīt pilsētvidi.

Lasīt vairāk

2017. gada vasarā tika uzsākta t/c “Origo” paplašināšanas projekta būvniecība Satekles ielā 2b (iepriekšējā adrese – Stacijas laukums 1). 2020.gada martā t/c Origo jaunbūve tika nodota ekspluatācijā, uzsākot tās komercdarbību. Tikmēr tiek turpināti t/c Origo esošās “A” ēkas pārbūves darbi, ko plānots pabeigt 2020.gada rudenī. Šī projekta ietvaros t/c Origo ir būtiski palielināts tirdzniecības platību apjoms, estētiskā kvalitāte un ērtības klientiem, kā arī ir izbūvēts biznesa centrs “Origo One” ar A klases birojiem.

Pirmajos trīs stāvos  ir pieejami daudzveidīgi veikali, servisi un pakalpojumu sniedzēji, savukārt ēkas augšējos trīs stāvos – A klases biznesa centrs “Origo One”. Biroju telpas tiek projektētas atbilstoši biroju nomnieku individuālajām prasībām. Apmeklētāju un darbinieku ērtībām jaunās ēkas pazemē ir izvietoti 2 savstarpēji savienoti, ietilpīgi auto un velo stāvvietas nodalījumi, kuri papildinās jau esošo t/c Origo autostāvvietu zem Stacijas laukuma.

Origo jaunbūve ir energoefektīva ēka, kas ir saudzīga dabai un cilvēkiem, atbilstoši BREEAM sertifikācijai (British Research Establishment Environmental Assessment Method), ko piešķir ilgtspējīgām ēkām. Gan tirdzniecības centrs, gan biroju centrs 2019.gadā jau projektēšanas stadijā saņēma BREEAM sertifikātus ar augsto novērtējumu “Excellent”.

Lai sakārtotu transporta plūsmu,  uzlabotu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un palielinātu komforta līmeni visiem satiksmes dalībniekiem (it īpaši gājējiem un velosipēdistiem), “Linstow Center Management” ir veikusi arī jaunbūvei pieguļošā Elizabetes un Satekles ielu krustojuma pārbūvi. Krustojuma pārbūve jau ir iegājusi noslēdzošajā fāzē  – jaunā luksoforu sistēma darbojas kopš 3. marta, ir koriģēta ceļa zīmju sistēma, izbūvēta Satekles ielu sadalošā saliņa gājējiem, jauna josla sabiedriskā transporta pieturvietai un veikti uzlabojumi ietvju segumā ap krustojumu, ierīkojot taktīlo bruģi, sakārtojot horizontālos marķējumus un izbūvējot velojoslu pāri Satekles ielai.

Apmeklētāju ērtībām arī jaunās “Origo” ēkas galvenā ieeja ierīkota pie šī krustojuma.

Galvenās iesaistītās puses projekta tapšanā: projektētāji no PS “Arcade” (arhitektu biroju SIA “DEPO projekts” un SIA “Jensen Consult un Arhis inženieri”), interjera projektētāji SIA “xcelsior”, ainavu arhitekti no SIA “ALPS ainavu darbnīca”, ģenerāluzņēmēja komanda no SIA “Skonto Būve”, būvuzraudzības komanda no SIA “CMB” un BREEAM sertifikācijas speciālisti  no SIA “IB&P konsultācijas” un OÜ “Oxford Sustainable”.

Video prezentācija

Digitālais buklets

Galvenie rādītāji

  • Tirdzniecības un biroju centra kopējā platība pirms: 35 500
  • Tirdzniecības un biroju centra kopējā platība pēc: 81 800
  • Iznomājamā mazumtirdzniecības platība (NLA) pirms: 18 300
  • Iznomājamā mazumtirdzniecības platība (NLA) pēc: 35 700
  • Iznomājamā biroju platība (NLA) pirms: 900
  • Iznomājamā biroju platība (NLA) pēc: 11 000
  • Stāvu skaits 6
  • Autostāvvietas ietilpība pirms: 124
  • Autostāvvietas ietilpība pēc: 250
  • Plānotā atvēršana: 2020.gada rudens

Nomas iespējas

Ingrīda Sīpola

Iznomāšanas Departamenta Direktore

Citi projekti

TC ziņas un jaunumi

Visas ziņas

"Linstow Center Management” – pieredzējis un inovatīvs Baltijas tirdzniecības centru industrijas līderis

Uzzināt vairāk